O nas - Skarby Natury

Idź do spisu treści

Menu główne:

O nas

Ponad dwadzieścia lat temu przejęliśmy od rodziców tradycyjne gospodarstwo rolne położone w Zabłociu. Dzisiaj gospodarstwo nasze jest certyfikowanym gospodarstwem ekologicznym. Uprawiamy w nim rośliny zbożowe, oleiste, strączkowe oraz zioła. Pozyskane nasiona staramy się sami przetwarzać, konfekcjonować i sprzedawać bezpośrednio konsumentom. Pozwala to na czuwanie nad całością cyklu produkcyjnego „od pola do stołu” i zapewnienie najlepszej jakości naszych produktów.

Produkcja oleju odbywa się na specjalnych prasach ślimakowych, całkowicie na zimno bez wstępnego podgrzewania nasion. Po wytłoczeniu olej nie jest poddawany żadnemu oczyszczaniu ani nawet filtracji. Nasze oleje są całkowicie naturalne, nierafinowane, produkowane tradycyjną metodą bez użycia środków chemicznych, przeciwutleniaczy, konserwantów oraz wysokiej temperatury, która mogłaby niekorzystnie wpłynąć na zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Stała kontrola całego procesu produkcji od nasionka przez uprawę i zbiór roślin aż po ostatnią wyciśniętą kroplę oleju, pozwala dbać o jego najwyższą jakość.

Inne uprawiane w naszym gospodarstwie rośliny to: stare, prymitywne gatunki zbóż w tym samopsza, płaskurka czy orkisz oraz między innymi: żyto, gryka, proso owies czy lędźwian. Więcej na temat uprawianych przez nas roślin znajdziecie w aktualnościach i na naszych stronach na Facebooku: https://web.facebook.com/oleje.skarbynatury, https://www.facebook.com/skarbynatury.jolantapecio

W naszej siedzibie w Zabłociu funkcjonuje Izba Produktów lokalnych, w której można nabyć produkty lokalne certyfikowane znakiem promocyjnym "Produkt lokalny Zielonego Pierścienia”.
Mamy też Miejsce Przyjazne Rowerzystom położone przy jednym ze szlaków "Krainy Rowerowej", w którym turysta na rowerze może odpocząć, dokonać drobnej naprawy roweru czy w razie potrzeby skorzystać z dostępnej apteczki.

Jesteśmy „Zagrodą Edukacyjną”, jednym z obiektów "Ekomuzeum Lubelszczyzny - Żywa Tradycja" i częścią sieci ścieżek edukacyjnych „Z lasu, pola i ogrodu”. Zróżnicowane programy edukacyjne skierowane są do różnych grup wiekowych, od dzieci przedszkolnych, szkolnych, młodzież po osoby dorosłe i seniorów. Więcej o ofercie edukacyjnej znajdziecie dalej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego